Millenialsi kupują mieszkania

Millenialsi kupują mieszkania

Millenialsi – czyli pokolenie Y – takim mianem określa się ludzi, którzy urodzili się w latach 80-tych i 90-tych XX wieku.

Millenialsi kupują mieszkania

Inaczej nazywa się ich również „pokoleniem Millenium” bądź „pokoleniem cyfrowym”, albo „następującą generacją”. Co wielu z Was może zdziwić – właśnie pokolenie Y to największa grupa, która szuka nieruchomości. Warto jednak wspomnieć – czego konkretnie szukają?

Millenialsi kupują mieszkania? Tak! Czy warto właśnie im sprzedać mieszkanie?
-bo są ludźmi pewnymi siebie, wiedzą jakie mają wartości i kompetencje.
-podejście do pracy i miejsca zamieszkania jest wyjątkowo elastyczne, tak więc częste zmiany wcale nie są dla nich problemem.
-wiedzą doskonale, że jeśli jakiś produkt jest wart swojej ceny, mimo jego tańszych odpowiedników, wolą zapłacić za niego więcej by mieć pewność, że mają dobrej jakości produkt (z mieszkaniem jest tak samo).
-dla millienialsów ważna jest samorealizacja i poczucie spełnienia. Chcą bowiem żyć na wyższym poziomie niż ich wcześniejsze pokolenie, chcą w bardzo świadomy i przemyślany sposób myśleć o swojej przyszłości.

Tak więc Millenialsi, kiedy chcą kupić mieszkanie, będą odpowiednio analizować wszystkie oferty, porówna kilka nieruchomości na sprzedaż, którymi są wstępnie zainteresowani by w końcu podjąć świadomą decyzję.

Millenialsi kupują mieszkania częściej niż decydują się na ich wynajem – choć zwykło się uważać inaczej.

Pokolenie Y jest demograficznie zróżnicowane, dlatego też jeśli chodzi o studentów przykładowo, wolą oni wynająć mieszkanie, bo nie wiedzą gdzie ich „poniesie” po studiach. Zaś osoby po 30-tym roku życia z tegoż pokolenia, wolą jednak kupić mieszkanie i być „na swoim”, bo mieli już doświadczenia z wynajmem mieszkań. Posiadanie własnego mieszkania jest wysokie, mimo, że pokolenie Y jest przyzwyczajone do zmian, dużej mobilności, przeprowadzek…

Czego pragną Millenialsi? Są oni bardzo wymagającymi klientami. Doskonale wiedzą na co zwracać uwagę przy zakupie nieruchomości. Ogromną wagę przywiązują do funkcjonalności mieszkań, korzystnej ceny w stosunku do jakości a także dobrej lokalizacji – mimo iż większość osób ma teraz samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *