Syndrom pustego gniazda

Syndrom pustego gniazda

Choć można by przypuszczać, że osoby po 50-tce raczej chcą spokoju i stagnacji, to jednak dane mówią co innego. Agenci nieruchomości mają sporo klientów w tym wieku. Dlaczego? Bo wiele osób na tym etapie życie szuka mieszkania – zazwyczaj mniejszego… I wcale nie jest to jego wymysłem, zachcianką czy fanaberią. Syndrom pustego gniazda.

Syndrom pustego gniazda.

Syndrom pustego gniazda to reakcja rodziców na ogromną zmianę w ich życiu, jaką jest wyprowadzka dzieci z rodzinnego domu.

Warto jednak pamiętać, że odejście dzieci z domu to nie tylko rozpoczęcie nowego, często „spokojniejszego” etapu w życiu. Wreszcie będziecie sami dla siebie, będziecie mieć dla siebie więcej czasu, nikt nie wejdzie Wam nagle do salonu, czy kuchni…

Jednak w artykule chcemy zająć się tematem potrzeby zamiany mieszkania na mniejsze. Póki rodzice są jeszcze w pełni sił i przeprowadzka nie będzie dla nich ogromnym wyzwaniem.

Kiedy dzieci wyprowadzą się z domu, osoby starsze, często zastanawiają się nad tym jak poprawić swoje warunki mieszkaniowe? Jak nie martwić się potem zadbaniem o duży metraż, o umycie ogromu okien, o rachunki za mieszkanie? Właśnie dlatego Agenci mają pełne ręce roboty jeśli chodzi o klientów po 50-tce. Są oni dość wymagającymi Klientami, zwłaszcza, że po sprzedaży swojego dużego mieszkania, mogą sobie pozwolić na małe mieszkanie, ale o wysokim standardzie.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie – z którego wiele osób korzysta – mianowicie – zamiana mieszkania na mniejsze – by nie bawić się w sprzedaż mieszkania, wystawianie go, decydowanie się na wiele wizyt osób zainteresowanych. Może się to okazać niebezpieczne – zwłaszcza jeśli decydujecie się na samodzielną sprzedaż, bez pomocy agenta nieruchomości.

Zamieniając mieszkanie na mniejsze, przykładowo z młodymi osobami, które właśnie zostały rodzicami… może okazać się bardzo korzystne dla obu stron, wszyscy będą z tego rozwiązania zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *