Oddłużanie mieszkań Kraków

Oddłużanie mieszkań Kraków

Ceny rosną i to w bardzo szybkim tempie. Oddłużanie mieszkań Kraków. Za chwilę część firm i gospodarstw domowych stanie przed dylematem, z czego pokryć wszystkie swoje wydatki. W momencie nagromadzenia koniecznych płatności, 1 na 7 osób i 1 na 14 przedsiębiorców twierdzi, że jednym z rozwiązań jest opóźnienie płacenia czynszu, jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG. Niestety czynsz stanowią często wysokie kwoty, które kumulując się, szybko mogą wzrosnąć do dużych sum.
Już prawie 200 mln zł stanowią długi osób fizycznych oraz firm wobec spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i gminnych zarządców lokali, a tylko w ciągu ostatniego roku wzrosły o ponad 19 mln zł.

Oddłużanie mieszkań Kraków

Ostatnia dwuletnia analiza Głównego Urzędu Statystycznego (stan na 31 grudnia 2020 r) wykazała, że lokatorzy zalegali z opłatami za mieszkanie w 26,1% lokali. W analizowanej grupie posiada je ponad 2 mln najemców, a z tytułu nieuiszczania opłat za mieszkanie to prawie 6,3 mld zł.
W stosunku do ogółu „zadłużonych” mieszkań, czyli takich, za które lokatorzy nie dokonywali opłat, 46,5% dotyczyło mieszkań spółdzielczych, 31,4% to mieszkania będące własnością osób fizycznych, kolejna grupa 19,2% to mieszkania komunalne.

Oddłużanie mieszkań Kraków

W rzeczywistości jest znacznie więcej zadłużonych mieszkań. Na przykład warto pamiętać o kredytach mieszkaniowych, tzw. chwilówkach, niezapłaconych alimentach, kredytach konsumenckich i prawie 11 mln to zadłużenie wobec operatorów telefonicznych oraz dostawców Internetu.
W 2020 r. na 14,0 tys. postępowań eksmisyjnych, które toczyły się w sądach, blisko 84% postępowań zostało wszczętych z powodu zaległości w opłatach za mieszkanie.

Oddłużanie mieszkań Kraków – jakie są zasady?

Oddłużanie polega na wyeliminowaniu długów, jednocześnie uniemożliwiając licytację komorniczą mieszkania lub domu. Można tego dokonać, sprzedając osobiście nieruchomość i uprzedzając tym samym licytację przez komornika. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć takich problemów jak np. eksmisja oraz kosztów związanych z egzekucją komorniczą. Dzięki dobrowolnej sprzedaży możesz uzyskać lepszą cenę niż licytacja komornicza. Jeśli wybierzesz firmę ZaMieszkanie nie będziesz się musiał nawet martwić spłata zadłużenia.

Istnieje możliwość negocjacji, dzięki której to kupujący, w zamian za obniżkę ceny sprzedaży nieruchomości, dokona spłaty naszego zadłużenia. W przypadku długu zabezpieczonego hipoteką nie jest wymagana klauzula przejęcia zobowiązania. Zgodnie z przepisami hipoteka „powędruje” za własnością obciążonej nią nieruchomości, czyli, nabywca nieruchomości obciążonej hipoteką odpowiada wobec wierzycieli sprzedającego.

Oddłużanie mieszkań Kraków

Oddłużanie mieszkań Kraków, jakie mamy rozwiązania tego problemu? W zależności od poziomu zadłużenia istnieje wiele rozwiązań, które mogą pomóc w oddłużeniu, m.in. negocjacje z komornikiem, przenoszenie hipoteki na inną nieruchomość, negocjacje z wierzycielami, zawieranie ugody z bankiem lub szybka sprzedaż nieruchomości, co w przypadku nadmiernie zadłużonego mieszkania nie jest takie proste.

Oddłużanie mieszkań Kraków

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na wyjście z długów jest spłata wszystkich zaległych zobowiązań, dzięki czemu nie mielibyśmy podstaw, aby obawiać się egzekucji komorniczej. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zadłużenie nieruchomości nie pojawia się z dnia na dzień, a wymagają bardzo długiego czasu oraz pogorszenia sytuacji finansowej dłużnika. Dość mało prawdopodobne, aby sytuacja ta poprawiła się z dnia na dzień. Niestety, nawet przy nagłej spłacie całego zadłużenia nie potrwa to długo, bo dłużnik wciąż ma kłopoty finansowe i cykl zadłużenia zaczyna się od nowa. Jeżeli nieruchomość stanowi jedyny majątek dłużnika może zaistnieć sytuacja, kiedy zadłużenie przekroczy wartość nieruchomości. Jednakże w większości przypadków wartość zadłużenia wynosi około połowy wartości nieruchomości. Tak więc, gdy dochodzi do egzekucji komorniczej, majątek zostaje sprzedany, komornik otrzymuje należne pieniądze za wykonane czynności oraz koszty związane ze sprzedażą nieruchomości, a reszta kwoty pozostaje w rękach dłużnika. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nieruchomość zostanie wyceniona zbyt nisko, a do tego w licytacji komorniczej podane jest tylko 75% szacowanej wartości. Dlatego w momencie, gdy jesteś zadłużony, musisz zrobić wszystko, aby zapobiec egzekucji komornika.

Kiedy nasze zadłużenie osiągnie szczyt i mamy wątpliwości i podejrzenia, że nie możemy już wygrzebywać się z masy pism i upomnień, w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż nieruchomości a w zamian możliwość uzyskania względnie wysokiej ceny. Mamy wówczas wystarczającą kwotę na spłacenie należności oraz pieniądze na lepszy start. W przypadku nieruchomości zadłużonych problemem może być znalezienie kupca zdeterminowanego, by kupić obciążoną długiem nieruchomość.

Oddłużanie mieszkań jest procesem, który pozwala osobom zadłużonym w bankach, firmach pożyczkowych lub z tytułu innych zobowiązań wyjść z trudnej sytuacji finansowej związanej z niewypłacalnością. Są to bardzo trudne decyzje lecz niezwykle konieczna aby wyjść ze spirali zadłużenia.

Powody dla których ludzie chcą skorzystać z usług mających na celu oddłużanie mieszkań Kraków:Powody dla których ludzie chcą skorzystać z usług mających na celu oddłużanie mieszkań Kraków:
– nagła utrata pracy lub obniżenie wynagrodzenia, co skutkuje brakiem środków na spłatę zobowiązań finansowych,
– brak środków na bieżące potrzeby, takie jak jedzenie, ubrania czy lekarstwa, co skłania do wzięcia kolejnej pożyczki i pogłębia dług,
– coraz wyższe koszty utrzymania, takie jak rachunki za media, czynsz, kredyty hipoteczne, które przekraczają możliwości finansowe danej osoby,
– zmiana sytuacji życiowej, jak na przykład rozwód, co skutkuje potrzebą podziału majątku i może skutkować trudnościami finansowymi,
– nieprzewidywalne okoliczności, takie jak choroba, wypadek czy śmierć bliskiej osoby, które wymagają dużych wydatków i wpływają negatywnie na sytuację finansową,
– w przypadku śmierci osoby posiadającej niespłacony kredyt hipoteczny, zobowiązanie to może przejść na jej spadkobierców, w takiej sytuacji oddłużenie mieszkania może być jednym z rozwiązań problemu,
– niewłaściwe zarządzanie finansami, co prowadzi do narastania długu i utraty kontroli nad budżetem,
– próba ochrony swojego majątku (w tym mieszkania), przed egzekucją komorniczą,
– chęć uniknięcia postępowania sądowego lub zakończenie już toczącego się postępowania,
– wprowadzenie nowych przepisów prawnych, np. zmiany w ustawie o kredycie hipotecznym, może skłonić osoby posiadające zobowiązania związane z mieszkaniem do skorzystania z usług firmy prowadzącej oddłużanie mieszkań Kraków.

Oddłużanie mieszkań Kraków

Przeprowadzenie procesu oddłużania mieszkań może być czasochłonne i wymagać dużego zaangażowania ze strony dłużnika. W przypadku takiego działania niezbędna jest dokładna analiza swojej sytuacji finansowej oraz próba rozmowy z wierzycielami, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Jednak dzięki temu procesowi możliwe jest uniknięcie egzekucji komorniczej i poprawienie swojej sytuacji finansowej.

Warto jednak pamiętać, że oddłużanie mieszkań nie jest jedynym sposobem na pozbycie się zadłużenia związane z nieruchomością. Inną opcja jest na przykład skup mieszkań, który polega na odkupie nieruchomości przez firmę taką jak ZaMieszkanie.pl , dzięki wieloletniemu doświadczeniu transakcja zostanie przeprowadzona szybko i sprawnie, a pieniądze pomniejszone o spłacone zobowiązania zostaną wypłacone sprzedającemu od razu przelewem lub gotówką do ręki.

Coraz więcej osób decyduje się na oddłużenie mieszkań Kraków

Poprzez dobrowolną sprzedaż nieruchomości profesjonalnej firmie, takiej jak ZaMieszkanie.pl. Warto zrozumieć, że takie rozwiązanie nie musi oznaczać późniejszego wynajmu mieszkania. Często wynikiem sprzedaży jest cena, za jaką można kupić małe mieszkanie (np. o powierzchni od 30 do 40 metrów kwadratowych). Takie zakwaterowanie jest wystarczające dla singli, a nawet par.

Wiele osób zainteresowanych oddłużaniem mieszkań Kraków bardzo zależy na czasie. Przykładem może być groźba wszczęcia postępowania egzekucyjnego przez wierzyciela, a jest bardzo mało prawdopodobne, że mieszkanie zostanie sprzedane samodzielnie w wystarczająco krótkim czasie. Nawet w czasach dużego popytu na mieszkania warto zainteresować się szybkim i efektywnym rozwiązaniem, jakie oferuje firma ZaMieszkanie.pl.

Nie ma powodu się poddawać. Każdego dnia musimy dokładać wszelkich starań, aby mieć lepsze perspektywy na jutro.

Oddłużanie mieszkań Kraków

Sprzedaż nieruchomości w celu likwidacji zadłużenia to z pewnością trudna decyzja, ale często nie ma innej opcji. Nie musisz jednak sprzedawać zajmowanego domu, mieszkania lub gruntu. Osoby zadłużone mogą nie pamiętać, że posiadają akcje lub są pełnoprawnymi właścicielami innych obiektów, lub gruntów. W niektórych przypadkach możesz mieć ziemię w innej części kraju lub odziedziczyłeś mieszkanie do generalnego remontu od bliskiego krewnego. Takie inwestycje są nadal atrakcyjne na rynku nieruchomości. Sprzedaż gruntu, mieszkania czy domu to nadal opcja, jeśli chodzi o oddłużanie mieszkań Kraków.

Sprzedaż nieruchomości firmie ZaMieszkanie.pl daje duże bezpieczeństwo transakcji. Firmy muszą działać zgodnie z prawem na pewnych podstawach prawnych. Możesz oczekiwać profesjonalizmu, jeśli skorzystasz z usług specjalisty przy oddłużaniu mieszkań Kraków. W wyspecjalizowanej firmie można zażądać depozytu notarialnego lub natychmiastowego przelewu ceny zakupu. Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie i potrafi przeprowadzić sprzedaż szybko i bezpiecznie.

***
Przeczytaj także: 

Licytacja komornicza – poważna sprawa… – W ostatnim czasie można zauważyć wzrost licytacji komorniczych nieruchomości. Z roku na rok ta liczba sukcesywnie rośnie, już teraz praktycznie każdego dnia odbywa się minimum jedna licytacja komornicza. [Czytaj więcej…]

Sprawdź jak możemy Ci pomóc

Wypełnij formularz lub zadzwoń

Przejdź do formularza+48 737 538 737

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *