Skup gruntów rolnych Kraków

Skup gruntów rolnych Kraków

Jeżeli jesteś właścicielem gruntów rolnych położonych w granicach administracyjnych miasta, o powierzchni do 1 ha, masz prawo sprzedać owe grunty rolne osobie fizycznej lub prawnej, która nie jest rolnikiem indywidualnym. Skup gruntów rolnych Kraków jest uprawniony do nabycia nieruchomości rolnej i nie ma konieczności występowania o zgodę do Dyrektora Generalnego KOWR, pomimo że nie jest rolnikiem indywidualnym. Dotyczy to tylko gruntów o powierzchni mniejszej niż 1 ha. Jednakże KOWR ma prawo pierwokupu takiej działki rolnej. Umowa zawarta pomiędzy Tobą a skup gruntów rolnych Kraków będzie miała charakter warunkowy. Jeżeli KOWR w terminie miesiąca od zawiadomienia go o treści zawartej umowy nie skorzysta ze swojego uprawnienia, umowa nabierze mocy prawnej i grunty rolne staną się własnością skup gruntów rolnych Kraków.

Ze względu na zainteresowanie rynku w naszej ofercie uwzględniliśmy skup gruntów rolnych Kraków. Wiele osób posiada na sprzedaż grunty rolne, które są często częścią spuścizny rodzinnej. Problemem staje się sytuacja, gdy spadkobiercy mieszkają daleko od otrzymanej nieruchomości lub nie są pewni, w jaki sposób mogą z niej dalej korzystać (np. własna działalność, dzierżawa itp.). Ale trudno jednak odrzucić taki spadek ze względu na wysokie ceny gruntów rolnych w obecnych czasach. W powyższej sytuacji rozwiązaniem problemu jest skup gruntów rolnych Kraków. Jest to usługa pozwalająca na szybką sprzedaż gruntów rolnych na korzystnych warunkach.

Skup gruntów rolnych Kraków

Potencjalni nabywcy wielokrotnie zwracali uwagę, że odrolnienie gruntów na tych terenach może kosztować setki tysięcy złotych. Ze względu na szybkie tempo transakcji skup gruntów rolnych cieszy się dużym zainteresowaniem. Osoby, które wyrażą zgodę na sprzedaż swoich gruntów, mogą spodziewać się odpowiedzi naszych pracowników w ciągu tego samego dnia.

Realizacja transakcji może potrwać 7-10 dni. Sprzedający są dobrze poinformowani o warunkach zakupu i mogą polegać na zaleceniach w celu uzupełnienia dokumentów wymaganych przez notariusza.
Wiemy, jak trudna może być sprzedaż ziemi uprawnej, zwłaszcza w obecnych czasach. Musisz sprzedać swoją nieruchomość, aby zebrać pieniądze na spłatę zadłużenia lub inwestycję.

Rozpatrujemy każdą sytuację indywidualnie, zapewniamy szybką realizację transakcji i pełną dyskrecję. Szczególną zaletą jest płatność gotówką natychmiast po podpisaniu aktu notarialnego. Rozliczamy się również, przelewając środki pieniężne na konto klienta. Tak działa skup gruntów rolnych Kraków.

Skup gruntów rolnych Kraków

Zakupy gruntów rolnych są wybierane przez ludzi, którzy już zdają sobie sprawę, że sprzedaż gruntów rolnych nie jest tak łatwa, jak to się z pozoru wydaje. Największym problemem w momencie sprzedaży są grunty rolne z dala od dużych miast oraz grunty, które raczej nie zostaną wykorzystane pod przyszłe budownictwo mieszkaniowe. Nawet możliwość wykorzystania gruntu rolnego pod budowę domu czy mieszkania nie gwarantuje jego szybkiej sprzedaży. Potencjalni nabywcy wiedzą nawet, że odrolnienie takiego obszaru kosztowałoby setki tysięcy złotych.

Nie wszystkie grunty rolne są dostępne dla inwestycji komercyjnych. Jeśli chcesz zagospodarować takie działki, musisz uzyskać zgodę na wyłączenie gruntów z produkcji rolnej. Niestety jest to bardzo czasochłonne i często wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Skup gruntów rolnych Kraków

Skup gruntów rolnych Kraków cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza ze względu na szybką realizację transakcji. Każdy, kto wyraził chęć sprzedaży swojej nieruchomości (poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie), może liczyć na odpowiedź tego samego dnia. Transakcję można zrealizować w ciągu 7-10 dni. Sprzedający otrzymuje pełną informację o warunkach zakupu i może liczyć na porady, takie jak wypełnienie u notariusza niezbędnych dokumentów. Ważne jest, aby zakup gruntów rolnych nie był finansowany pożyczkami. W związku z tym płatność za ziemię rolną jest natychmiast przekazywana na konto sprzedającego. Nasi specjaliści są dostępni pod podanym numerem telefonu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z naszymi pracownikami.

Skup gruntów rolnych Kraków oferuje zakup gruntów rolnych w różnych formach prawnych. Kupujemy również grunty rolne w toku spadków, postępowań komorniczych oraz w nieuregulowanych sytuacjach prawnych. Oczywiście po uregulowaniu sytuacji prawnej nieruchomości sam proces sprzedaży będzie znacznie szybszy, co pozytywnie wpłynie na cenę proponowanej przez Ciebie ziemi rolnej. Po prostu zgłoś, że Twoje pole uprawne jest gotowe do sprzedaży, a eksperci zajmą się resztą.

Skup gruntów rolnych Kraków

Gwarantujemy szybkie podejmowanie decyzji i realizację transakcji w możliwie najkrótszym czasie.
Nasi specjaliści znają procedury związane z zakupem gruntów rolnych, więc nie musisz znać prawa.

Odpowiadamy na wszystkie Twoje pytania na bieżąco i co ważne bezpłatnie. Możesz skontaktować się z nami zarówno mailowo, jak i telefonicznie. Możesz również skontaktować się z nami za pomocą formularza na naszej stronie internetowej.
Jeśli posiadasz grunty rolne w Krakowie lub okolicach i chciałbyś je natychmiast zbyć, skontaktuj się z nami.

***

Przeczytaj także: 

Mieszkanie z rynku wtórnego… – Najczęściej mieszkanie z rynku wtórnego jest tańsze od mieszkania oferowanego przez dewelopera – tak jest zazwyczaj. Czasami zdarza się jednak sytuacja zupełnie odwrotna. Okazuje się, że chcąc nabyć mieszkanie w bloku o odpowiednich dla nas parametrach, musimy liczyć się z większymi opłatami. Często nawet dużo więcej niż za mieszkanie z rynku pierwotnego. [Czytaj więcej…]

Sprawdź jak możemy Ci pomóc

Wypełnij formularz lub zadzwoń

Przejdź do formularza+48 737 538 737

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *