Top 10 najlepszych dzielnic w Krakowie dla rodzin z dziećmi – ranking

Top 10 najlepszych dzielnic w Krakowie dla rodzin z dziećmi – ranking

Rodziny z dziećmi często szukają dużych mieszkań a nawet domów jednorodzinnych, zarówno do wynajęcia jak i kupna w większych miastach – gdzie będą mieli dostęp do dobrych szkół wyższych, ale również przedszkoli, szkół podstawowych czy żłobków.
Chcąc zamieszkać w Krakowie, wato zastanowić się w jakiej dzielnicy najlepiej będzie zamieszkać by oferta edukacyjna była naprawdę bogata, by dzielnica była zielona i spokojna, bogata w place zabaw i innego rodzaju rozrywki dla dzieci, zarówno tych młodszych jak i starszych. Przede wszystkim by była dobrze skomunikowana z centrum miasta – zwłaszcza kiedy nie posiadamy samochodu.
Które dzielnice Krakowa są najlepsze dla rodzin z dziećmi? Tego dowiecie się z naszego artykułu:

Top 10 najlepszych dzielnic w Krakowie dla rodzin z dziećmi – ranking


Tworząc nasz ranking, przede wszystkim wzięliśmy pod uwagę dwa czynniki: dostęp do szkół i przedszkoli a także miejsca do spędzania wolnego czasu z dziećmi na świeżym powietrzu (i nie tylko).
Najczęściej i najchętniej polecaną dzielnicą Krakowa przez mieszkańców, do zamieszkania z dziećmi jest Nowa Huta, na następnym miejscu znalazł się Zwierzyniec i Mistrzejowice. W tych trzech dzielnicach znajduje się najbogatsza oferta szkół, uczelni, przedszkoli i żłobków, a także jest tu wiele zieleni, parków nauki czy trampolin a także kino czy basen.

Top 10 najlepszych dzielnic w Krakowie dla rodzin z dziećmi – ranking


1. Nowa Huta – według mieszkańców Krakowa, Nowa Huta nie ma sobie równych jeśli chodzi o najlepsze miejsce do zamieszkania z dziećmi. Znajduje się tu piękny Plac Centralny Imienia Ronalda Reagana, Nowohuckie Centrum Kultury, Park Ratuszowy… miejsc zielonych w okolicy nie brakuje, a to przyciąga rodziny z dziećmi. Nie brak tu również żłobków, przedszkoli i szkół. Nie można narzekać tu na nudę!

2. Zwierzyniec – to kolejna spokojna i urokliwa dzielnica Krakowa, w której coraz chętniej wynajmują i kupują mieszkania rodziny z dziećmi, które chcą zamieszkać właśnie w Krakowie. Znajduje się tu wiele terenów zielonych, żłobki, przedszkola, szkoły. Znajduje się tu również klub sportowy Juvenia.

3. Mistrzejowice – mieszkańcy cenią dzielnicę za to, że pozwala ona uciec od zgiełku miasta, tłumów i korków. Coraz więcej rodzin z dziećmi chce zamieszkać właśnie tutaj – mimo, że do centrum miasta jest dość daleko. Nie jest to jednak przeszkodą, jeśli mamy własny samochód. Linie tramwajowe również są tu dobrze rozwinięte – dojedziemy stąd do każdej części Krakowa, w niedługim czasie. Infrastruktura handlowo-usługowa również jest tu bardzo dobrze rozwinięta. Znajduje się tu również wiele terenów zielonych i rekreacyjnych. Na terenie całej dzielnicy znajduje się wiele atrakcji dla dzieci, a sieć edukacyjna jest bardzo dobrze rozwinięta.

4. Bieńczyce – to najmniejsza, ale za to najbardziej zielona dzielnica Krakowa, dlatego też wiele rodzin z dziećmi chce zamieszkać właśnie tutaj. Mieści się tu kilka parków i Zalew Nowohucki, gdzie żyje wiele dzikich zwierząt. Dzielnica sprzyja długim spacerom i piknikom rodzinnym. Komunikacja w dzielnicy jest bardzo dobra, szybko dostaniemy się z punktu A do punktu B. W okolicy powstaje wciąż wiele szkół podstawowych i przedszkoli co przyciąga młode rodziny.

5. Krowodrza – to już ostatnia w naszym rankingu dzielnica, polecana przez znawców tematu jak i samych mieszkańców do zamieszkania z dziećmi. Mieści się tu kilka Uniwersytetów (Akademia Górniczo-Hutnicza, wraz z Miasteczkiem AGH, Uniwersytet Rolniczy oraz Uniwersytet Pedagogiczny). Mieści się tu również Biblioteka Jagiellońska. Obszar ten więc nie tylko jest interesujący dla rodzin z dziećmi, ale również dla studentów. Terenów zielonych również tu nie brakuje – znajdują się tu między innymi Park Jordana i Park Krakowski. Komunikacja działa naprawdę dobrze, kursują tu liczne tramwaje, które szybko dowiozą nas do wszystkich części Krakowa.

6. Grzegórzki – to dzielnica, która według mieszkańców Krakowa – zwłaszcza młodych osób z dziećmi jest jednym z najlepszych miejsc do zamieszkania. Blisko do centrum i szybki dojazd, również komunikacją miejską. Znajduje się tu sporo terenów zielonych, żłobki, przedszkola, szkoły a także Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego albo Bulwary na Dąbiu.

7. Bronowice – to jedna z najpopularniejszych dzielnic Krakowa. Wybierają to miejsce do zamieszkania głownie osoby, które szukają spokoju, które chcą wyprowadzić się z dużego miasta na jego obrzeża. To bardzo kameralna okolica, która przyciąga rodziny z dziećmi, ale również osoby chcące robić karierę w Krakowie – jednak szukają mieszkania tańszego, na uboczu, w spokojnej okolicy. Co prawda w dzielnicy jest mało żłobków i przedszkoli, ośrodków kulturalnych – jednak mieszkańcom nie przeszkadza kwestia dojazdów do innych dzielnic – ważna jest dla nich rodzinna atmosfera i spokój Bronowic.

8. Stare Podgórze – to dzielnica, która cieszy się wyjątkowym klimatem. Dzielnica leży nad Wisłą, znajduje się blisko Kazimierza i Grzegórzek – które mają zupełnie inny charakter niż Stare Podgórze. Zachwyca ono bowiem tym, że ma przepiękny i urokliwy Rynek Podgórski. Znajduje się tu również znany klub sportowy Koroa. Na popularność dzielnicy wśród rodzin z dziećmi składają się również Park Bednarski czy Centrum Sportu Parkowa a także liczne żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe i wyższe. Kursuje tu wiele tramwajów, którymi dojedziemy do każdej części Krakowa.

9. Prądnik Czerwony – dzielnica znajduje się blisko centrum miasta, jednak jest spokojnym, wolnym od zgiełku miasta. Mieszkańcy Krakowa uważają, że jest to jedna z najprzyjemniejszych dzielnic tego miasta. Dominuje tu wysoka zabudowa mieszkalna a także nowoczesne biurowce, ale znajdą się tu również niższe zabudowania, które pamiętają stare czasy… Dzielnica jest niemalże doskonale skomunikowana z pozostałymi dzielnicami Krakowa, nie brakuje tu również przedszkoli i szkół. Zaś ośrodki kulturalne mają w swojej ofercie wiele zajęć i warsztatów dla dzieci i młodzieży.

10. Bieżanów-Prokocim – jeszcze 30 lat temu ta dzielnica wchodziła w skład Podgórza. Znajdziemy tu wiele lokali mieszkalnych i wciąż buduje się tu wiele inwestycji, które są przeznaczone dla tych, którzy szukają spokoju i ciszy dla swojej rodziny. To dlatego coraz więcej rodzin z dziećmi szuka mieszkania właśnie w tej okolicy. Otwartych jest tutaj również sporo placówek medycznych i sklepów.

Top 10 najlepszych dzielnic w Krakowie dla rodzin z dziećmi – ranking


Dla tych, którzy chcą zamieszkać w Krakowie, wraz z całą swoją rodziną ważne jest by dzielnica którą wybiorą była jak najbardziej przyjazna dla rodzin i dzieci. Mamy więc nadzieję, że nasz ranking ułatwi Wam podjęcie decyzji w której części Krakowa zamieszkać wraz z dziećmi.

***

Przeczytaj także:

Mam problem ze spłatą kredytu – co zrobić?
Zaciągając kredyt hipoteczny, zdajemy sobie sprawę, że mogą wystąpić w przyszłości nieprzewidziane okoliczności, zmienią się realia. O ile banki są zobowiązane do dokładnego sprawdzania zdolności kredytowej potencjalnych kredytobiorców i udzielać kredytu tylko tym osobom, które tę zdolność posiadają, o tyle nawet bank nie jest w stanie przewidzieć choroby, bezrobocia czy wojny w wyniku czego kredytobiorca straci płynność finansową. Obecny problem ze spłatą kredytu jest wynikiem wysokiej inflacji oraz wysokich stóp procentowych. [Czytaj więcej…]

Sprawdź jak możemy Ci pomóc

Wypełnij formularz lub zadzwoń

Przejdź do formularza+48 737 538 737

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *