Regulowanie stanów prawnych nieruchomości

Od samego początku prowadzenia działalności prowadzimy regulowanie stanów prawnych.

regulowanie stanów prawnych

Korzyści płynących z uregulowania stanu prawnego nieruchomości jest niezwykle dużo. Regulowanie stanów prawnych jest konieczne między innymi przy sprzedaży nieruchomości. Nie da się sprzedać nieruchomości bez regulacji jej stanu prawnego. Każda nieruchomość, która ma zostać sprzedana musi posiadać właściciela.

Regulowanie stanów prawnych nieruchomości Kraków

Nierzadko nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym nie posiadają informacji o aktualnym właścicielu. Nie jest więc możliwe przeniesienie własności danej nieruchomości na kogoś innego.

Kolejną korzyścią jaką daje regulowanie stanów prawnych nieruchomości jest możliwość zastawienia jej pod hipotekę. W przypadku nieuregulowania kwestii własności nie można wziąć kredytu pod zastaw danej nieruchomości. Często osoby dopiero wtedy dostrzegają, jak ważne jest regulowanie stanów prawnych. Zaciągnięcie kredytu oczywiście będzie możliwe, ale po uregulowaniu tych spraw. Proces ten jednak może trochę potrwać, więc wszystko może się bardzo przedłużać w czasie. Trzeba o tym pamiętać, że żadne inwestycje na nieruchomości o nieuregulowanym statusie prawnym nie wchodzą w grę. Aby rozpocząć jakąkolwiek inwestycje na danej nieruchomości koniecznie trzeba być jej właścicielem bądź też najemcą.

Najważniejszą korzyścią z regulacji stanu prawnego w przypadku gospodarstw rolnych jest możliwość otrzymywania dotacji unijnych. Jeśli sytuacja nie będzie uregulowana, wówczas takowej dotacji podobnie jak w wyżej opisanym przypadku nie zostanie przyznana.

Regulowanie stanów prawnych nie powinno być problemem, jeśli jest właściciel i nie ma innych, którzy mieli by prawo do nieruchomości. Trzeba pamiętać, że w przypadku kilku właścicieli regulacja stanu prawnego będzie dłuższa.

Regulowanie stanów prawnych nieruchomości Kraków

Zajmujemy się regulowaniem stanów prawnych między innymi w obszarach:
● zakładanie ksiąg wieczystych
● dokonywanie  wpisów w księdze wieczystej
● zakładanie hipoteki
● ujawnianie ograniczonych praw rzeczowych i roszczeń w księdze wieczystej
● dziedziczenie nieruchomości i postępowania z tym związane (m.in. stwierdzenie nabycia spadku)
● zasiedzenie nieruchomości
● ustanawianie służebności drogi koniecznej
● ustanawianie służebności osobistych (m.in. dożywocie)
● zniesienie współwłasności nieruchomości
● budynki na cudzym gruncie
● sprzedaż nieruchomości zadłużonych nieruchomość z lokatorem
● wynagrodzenie z tytuły służebności przesyłu
● inne

Zachęcamy do kontaktu – regulowanie stanów prawnych nieruchomości Kraków!

Zgłoś swoją nieruchomość

Wypełnij formularz lub zadzwoń

Przejdź do formularza+48 737 538 737