Sprzedam mieszkanie za gotówkę

Sprzedam mieszkanie za gotówkę

Szukając mieszkania na sprzedaż – zazwyczaj na portalach internetowych z ogłoszeniami różnego typu – natknąłeś się na chęć sprzedaży mieszkania za gotówkę i to w bardzo przystępnej cenie? Sprzedam mieszkanie za gotówkę.

Sprzedam mieszkanie za gotówkę.

Masz szansę, ktoś pewnie chce szybko pozbyć się mieszkania, bo wyjeżdża, bo chce kupić mniejsze…
Tu jednak pojawia się pytanie… Po latach odkładania pieniędzy, wreszcie jesteś w stanie kupić mieszkanie i to za gotówkę, bez zaciągania żadnego kredytu. Czy zakup mieszkania za gotówkę będzie lepszy niż kupno go „na kredyt” ?
Sprzedam mieszkanie za gotówkę – ciekawa oferta, która masz traktować wręcz jak wygraną w totka, czy może jednak lepiej się zastanowić?

Sposób w jaki chce się zakupić mieszkanie jest równie ważny co rozmiar mieszkania, jego cena a nawet lokalizacja, z czego mało kto zdaje sobie sprawę. 250-300 tysięcy złotych – obecnie chcąc kupić mieszkanie średniej wielkości w dużym mieście, właśnie tyle powinieneś mieć pieniędzy. Jeśli więc posiadasz taką ilość gotówki, warto szybko decydować się na zakup, zwłaszcza, że nie musisz myśleć o żadnym dodatkowym kredycie.
Sprzedaż mieszkań za gotówkę jest ostatnio bardzo popularna, typowy Kowalki woli odłożyć pieniądze i kupić mieszkanie „za swoje” niż brać kredyt w jakiejkolwiek instytucji finansowej. Co ważne, zakup mieszkania w takiej formie jest dużo szybszym sposobem kupna niż kupno za pośrednictwem banku. Pożyczka, tym bardziej o tak pokaźnej kwocie wcale nie jest taką prostą sprawą i nie załatwi się tego „od ręki”. Musisz wykazać zdolność kredytową i czekać na decyzję o przyznaniu (bądź nieprzyznaniu) kredytu hipotecznego. Ważne jest również to, że osoba, która chce sprzedać szybko mieszkanie, dużo bardziej skłonna jest do negocjowania ceny jeśli zechcemy kupić ją „już, teraz, zaraz”, wręczając gotówkę do ręki, bądź robiąc przelew bankowy.

Kupno/Sprzedaż mieszkania za gotówkę a Urząd Skarbowy?

W Polsce zarówno kupno jak i sprzedaż mieszkania za gotówkę jest normalnym finansowym zakupem, w pełni legalnym. Jednak… Istnieje pewne ryzyko, że zakup mieszkania za gotówkę, której wcześniej nie mieliśmy na żadnym koncie bankowym może być sprawdzony przez Urząd Skarbowy. Dlaczego? Ponieważ wszystkie pieniądze, wpływy, których nie można w jakikolwiek sposób udokumentować, fiskus nazywa – nieujawnionymi dochodami.

Jeśli sam jesteś zainteresowany szybką sprzedażą mieszkania, nie zależy Ci na wygórowanej kwocie a raczej na jak najszybszym pozbyciu się nieruchomości, możesz zgłosić się do firmy, która skupuje mieszkania różnego typu, za gotówkę i to nawet takie, które są zadłużone. Oferowana cena przez taką firmę może sięgać aż 80% ceny za mieszkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *