Top 10 ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Krakowie

Top 10 ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Krakowie

Kraków od wielu lat uznawany jest za jedno z najatrakcyjniejszych miast w Polsce. Miastem tym interesują się nie tylko turyści, ale również studenci a nawet pracownicy dużych firm. W każdej części Krakowa możemy znaleźć miejsce dla siebie. Dostosowane do swoich potrzeb. Która z dzielnic Krakowa najlepsza jest do zamieszkania? Dawna stolica każdego zachwyci bulwarami, pięknymi parkami, czy plantami wokół Rynku Głównego. Na rynku znajdują się liczne bary, kawiarnie czy restauracje. Miasto wręcz tętni życiem, zwłaszcza w okresie wakacyjnym! Mieści się tu również wiele popularnych uczelni.

Top 10 ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Krakowie?

Oczywiście każdy ma swoje wymagania co do miejsca, w którym chce zamieszkać. Jedni chcą by w pobliżu były przedszkola i szkoły. Inni chcą mieszkać jak najbliżej miejsca pracy by nie musieć jeździć autem. Jeszcze inni chcą by komunikacja miejska była bardzo dobra. Jeszcze innym zależy na spokojnej okolicy – albo wręcz przeciwnie – by wszędzie było blisko – zwłaszcza do galerii usługowo handlowych.

Przedstawiamy w artykule więc – Top 10 ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Krakowie.

1. Grzegórzki – to dzielnica, która dla wielu jest najbardziej atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Jeśli więc szukasz mieszkania bo jesteś inwestorem – zainteresuj się tą dzielnicą Krakowa – szybko znajdziesz najemcę. Do centrum miasta jest naprawdę blisko a komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta. Jeśli lubisz mieć wszędzie blisko – to miejsce spełni Twoje oczekiwania. Na Grzegórzkach znajduje się duże centrum handlowe (Galeria Kazimierz). Znajdziesz tu także piękny Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Bulwary na Dąbiu.

2. Krowodrza – to kolejna dzielnica Krakowa, uważana za jedną z najbardziej atrakcyjnych do zamieszkania. Znajdziesz tu kilka uniwersytetów: Akademia Górniczo-Hutnicza wraz z Miasteczkiem AGH, Uniwersytet Rolniczy a także Uniwersytet Pedagogiczny. Dla zainteresowanych – znajduje się tu również Biblioteka Jagiellońska. To dlatego obszar ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów. Bliskość centrum Krakowa również jest bardzo kusząca. Znajdziecie tu również tereny zielone – na Krowodrzu mieści się Park Jordana i Park Krakowski. Znajduje się tu również wiele dobrych połączeń tramwajem.

3. Stare Podgórze, Zabłocie – to dwie dzielnice leżące obok siebie. Cieszą się doskonałym klimatem. Dzielnice leżą nad Wisłą. Znajdują się blisko Kazimierza i Grzegórzek, ale mają zupełnie inny charakter. Stare Podgórze stanowi niejako odrębne miasteczko z własnym, bardzo urokliwym Rynkiem Podgórskim. Mieści się tu również klub sportowy Korona. Znajdziecie tu również piękny Park Bednarskiego i Centrum Sportu Parkowa. Z dzielnicy dojedziecie do centrum Krakowa tramwajem. Połączenia się bardzo atrakcyjne. Zabłocie zaś to piękne zabytki kulturalne, takie jak: Fabryka Oskara Schindlera czy Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. To właśnie w tej dzielnicy znajduje się również popularna Krakowska Akademia im. Frycza. Obok niej stoi nowoczesny akademik LivinnX.

4.Stare Dębniki, Ludwinów, Zakrzówek – Stare Dębniki i Ludwinów znajdują się bardzo blisko centrum Krakowa. Mieszkania tu cieszą się wręcz ogromnym zainteresowaniem. Stare Dębniki – znajduje się naprzeciwko Zamku Królewskiego. Ludwinów zaś – leży obok – i słynie z Centrum Kynologicznego ICE. Tu znajdziecie również słynną kawiarnię Forum Przestrzenne nad Wisłą.
Zaś Zakrzówek słynie z wielu terenów zielonych i Zalewu. Jeśli szukacie domu jednorodzinnego w spokojnej, pięknej okolicy – koniecznie poznajcie tę dzielnicę. Rodzina z dziećmi odnajdzie tu swoje miejsce!

5. Bronowice – dzielnica znajduje się nieco dalej od centrum Krakowa, jednak cieszy się dużym zainteresowaniem. Młynówka Królewska (jej długość to aż kilka kilometrów!) i sporo terenów zielonych – zachwyci każdego. Dzielnica świetnie skomunikowana jest z pozostałą częścią miasta. Znajduje się tu trasa kolejowa a także pętla tramwajowa. Dla zainteresowanych – znajduje się tu także Galeria Bronowice. Odnajdą się tutaj zarówno studenci jak i rodziny z dziećmi.

6. Zwierzyniec – to kolejna wspaniała dzielnica Krakowa. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kupujących mieszkania i domy. Znajdziecie tu Park Decjusza i Las Wolski. Jeśli szukasz mieszkania w zielonej okolicy – Zwierzyniec spełni Twoje oczekiwania. Znajdziesz tu nowoczesne mieszkania a także lokale w zabytkowych kamienicach. Nie tylko obiekty mieszkalne, ale również ich ceny są bardzo zróżnicowane. Każdy więc może znaleźć tu mieszkanie dla siebie w odpowiedniej cenie. Znajduje się tu Kopiec Kościuszki i Piłsudskiego. To tu mieści się również krakowskie ZOO i obserwatorium astronomiczne. To nie lada atrakcja dla młodszych i starszych mieszkańców. Sieć linii autobusowych w dzielnicy daje gwarancję szybkich połączeń z innymi częściami Krakowa.

Top 10 ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Krakowie

7. Dębniki – to kolejny rejon Krakowa, który zachęca do osiedlenia się. Łatwo dostępne miejsca pracy są głównym atutem. To tu bowiem znajduje się Krakowski Park Technologiczny. To właśnie w tej dzielnicy swoje siedziby mają międzynarodowe, duże korporacje. Deweloperzy wciąż interesują się mieszkaniami w tej dzielnicy. Nic dziwnego, bo miejsce jest bardzo atrakcyjne, zwłaszcza dla młodych osób. Studenci chwalą sobie bliskość do Uniwersytetu Jagiellońskiego. Również łatwy dojazd do centrum przemawia za kupnem mieszkania właśnie tutaj.

8. Kazimierz – chyba każdy zna tę dzielnicę Krakowa. To miejsce z długą tradycją, która sięga XIV wieku. To jeden z najciekawszych punktów Krakowa. Żydowska architektura, malownicze uliczki i kamienice. Cisza, spokój, wiele maleńkich knajpek i restauracji – szukają tu mieszkań osoby, które chwalą sobie ciszę. Znajdując się na Kazimierzu – poczujemy się jak byśmy przenieśli się w czasie, o wiele lat wstecz. To modne miejsce do spotka ze znajomymi – przez bogatą ofertę kulturalną i gastronomiczną. Miłośnicy sztuki i street artu będą się tu czuć znakomicie – wciąż da się tu wyczuć artystycznego ducha!

9. Mistrzejowice – jeżeli nie jesteś deweloperem a szukasz mieszkania dla siebie – Mistrzejowice mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Znajduje się tu wiele terenów sportowo-rekreacyjnych, wiele sklepów i punktów usługowych a także szkoły i przedszkola. Dzielnica ta przyciąga głównie rodziny z dziećmi a także fani aktywnego czasu na świeżym powietrzu czują się tu jak ryba w wodzie. Z roku na rok mieszkania w tej dzielnicy zyskują na wartości.

10. Krowodrza – jeśli szukasz mieszkania w tej dzielnicy Krakowa to masz świetny gust. Jeśli zamierzasz z jakiegoś powodu sprzedać tu swoje mieszkanie – nie będziesz miał z tym problemu. Znajduje się tu bowiem wiele terenów zielonych i miejsc spacerowych. To właśnie tu jest Akademia Górniczo-Hutnicza. Miejsca swojego, szukają tu więc zarówno rodziny z dziećmi jak i studenci. Doskonałe połączenia z pozostałymi dzielnicami Krakowa to kolejna dobra wiadomość. Jeśli jesteś fanem aktywności na świeżym powietrzu zachwyci Cię Park Jordana i Błonia. Linie tramwajowe i autobusowe zapewniają transport do każdej części Krakowa.

Top 10 ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Krakowie


Czy nasz top 10 ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Krakowie przekonał Was do zakupu mieszkania w którejś z pięknych dzielnic Krakowa? Mamy nadzieję, że tak!

Sprawdź jak możemy Ci pomóc

Wypełnij formularz lub zadzwoń

Przejdź do formularza+48 737 538 737

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *